Niebiesko mi

Kolory to moja miłość

Lubię mieć kolorowe ubrania, otaczać się kolorowymi dodatkami – choć samo mieszkanie urządzone mam jasno i neutralnie. Kocham kwiaty, które różnorodnością barw zapierają mi dech w piersiach. Od kilku lat eksperymentuję również z kolorowaniem włosów o czym więcej piszę tutaj.
Na swojej głowie miałam już przeróżne zestawy kolorystyczne. Miałam kolory pod konkretne chusty – w okresie gdy jeszcze intensywnie nosiłam w chuście moją młodszą córkę. Zmieniam kolory w zależności od pory roku, od nastroju, od fantazji i zwyczajnie weny. Ale jeszcze nigdy nie miałam na głowie jednego koloru. I to jeszcze jakiego?! Nigdy jeszcze nie odważyłam się przefarbować całych włosów na niebiesko. Aż to niedawna. I wiesz co? Absolutnie nie żałuję!

Mam kilka odcieni niebieskich tonerów. Zwykle dodawałam jakiś niebieski akcent do moich zestawień kolorystycznych, ale starałam się nie przesadzać z ilością tego koloru. Dlaczego? Pigment niebieski nie jest zbyt trwałym kolorem i ma taką specyfikę, że nigdy do końca się nie wypłukuje, a to co z niego zostaje to niezbyt estetycznie wyglądający lekko zielony odcień. Takie doświadczenia z tym kolorem długo zniechęcały mnie do użycia go na szerszą skalę. Pomyślałam jednak, że żyje się raz i jak nie spróbuję, to się nie przekonam jak bym wyglądała w niebieskich włosach. Oczywiście nie byłabym sobą, gdybym nie użyła przynajmniej dwóch odcieni niebieskiego. Użyłam trzech. Z pełną premedytacją – po pierwsze, żeby sprawdzić trwałość poszczególnych kolorów, po drugie, dla cudownego efektu ombre, który coraz bardziej uwidacznia się z dnia na dzień. Starałam się go pokazać na poniższych zdjęciach.

Konkrety – czyli czego użyłam

Moje początki z koloryzacją włosów były różne, ale ostatecznie trafiłam na tonery amerykańskiej firmy Creative Image Adore i mimo prób z innymi produktami wciąż pozostają one numerem jeden w moim koloryzacyjnym koszyku.
Creative Image Adore – jak każdy toner – jest produktem półtrwałym. To, jak szybko wypłukuje się z włosów zależy od pigmentu. Czerwienie i róże długo utrzymują ładny odcień i wypłukują się do zera. Pigmenty niebieskie i zielone szybciej tracą intensywność i nigdy nie wypłukują się całkowicie, pozostawiając zielonkawo zabarwione włosy. Bardzo ważna, a w zasadzie najważniejsza w trwałości koloru jest kondycja włosów – pigmenty szybciej „uciekają” z przesuszonych, zniszczonych rozjaśnianiem włosów. Dlatego trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie jak długo dany kolor się utrzyma. Z własnych doświadczeń mogę podpowiedzieć, że czas koloryzacji może znacząco wydłużyć trwałość koloru – czyli im dłużej trzymam toner na włosach, tym lepiej wnika on w strukturę włosów i w konsekwencji dłużej się na nich utrzymuje. Nie jest to zabieg szkodliwy dla włosów, ponieważ tonery w swojej formule nie zawierają amoniaku. Żeby przy okazji poprawić kondycję moich włosów zaraz po nałożeniu tonerów nakładam na włosy maskę lub nawilżającą odżywkę. Następnie wszystko przykrywam foliowym czepkiem i zawijam w turban. Po godzinie lub dwóch myję włosy i cieszę się odświeżonym wizerunkiem.
Creative Images Adore aplikuję szerokim pędzlem do farbowania włosów. Ma konsystencję półpłynnego żelu i bardzo przyjemny zapach, który jest charakterystyczny tylko dla tonerów tej firmy.

Do tej koloryzacji użyłam trzech odcieni niebieskiego. Dwóch z palety Creative Images Adore – 117 Aquamarine i 112 Indigo Blue oraz toneru angielskiej firmy Renbow Crazy Color Peacock  Blue 45. W przyszłości napiszę recenzję także tego produktu.

Bardzo lubię w tonerach to, że wypłukują się stopniowo. To daje mi spore pole do popisu, ponieważ wiedząc jaki efekt chcę uzyskać, czekam odpowiedni czas i następnie dokładam toner miejscowo, na przykład od skóry, aby pogłębić efekt cieniowania i przechodzenia kolorów z intensywnego, do delikatnie pastelowych odcieni.

Zamiast kolorowego kwiatka – kolorowy kod rabatowy

Dystrybutorem tonerów CreativeImage Adore na Polskę jest sklep Grey Hair.
Razem z Gray Hair mamy dla Was niespodziankę z okazji Dnia Kobiet!
Specjalny KOD RABATOWY dający zniżkę 10%  na wszystkie tonery do koloryzacji włosów.
Aby skorzystać ze zniżki należy po przejściu do podsumowania zakupów w okienku „KUPON” wpisać kod: KOLOROWA10. Kod działa do 20.04.2018!

Jeśli masz ochotę rozpocząć przygodę z eksperymentowaniem ze swoim wyglądem, to jest moment doskonały. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, śmiało pisz do mnie – postaram się na nie odpowiedzieć.
Słodkiego i kolorowego Dnia Kobiet Ci życzę!